PODSUMOWANIE SEZONU MŁODZIKÓW

Drużyna naszych młodzików zakończyła sezon ligowy 2014/2015 na najniższym stopniu podium. Wynik ten można uznać za zadowalający, ponieważ dwa pierwsze zespoły Olesno i Kluczbork pochodzą z dużych miast i były niestety poza naszym zasięgiem.

Oto jak prezentuje się tabela:

1.OKS Olesno                     18   51   145-25
2.MKS Kluczbork                18   48   215-12
3.UKS Stal Osowiec          18   42   125-46
4.Śląsk Łubniany                18   36   80-47
5.MKS II Kluczbork             18   30   62-77
6.LZS Grodziec                   18   21   33-91
7.Małapanew II Ozimek      18   18   44-102
8.LZS Rudniki                     18   12   25-79
9.MKS Wołczyn                  18     6   24-118
10.LZS Szczedrzyk             18     3  18-170

Łącznie zgromadziliśmy 42 punkty. Wygraliśmy 14 meczów, a 4 przegraliśmy. Strzeliliśmy 125 goli (drugi rok z rzędu przekraczając granicę stu). Straciliśmy natomiast 46 bramek.

Najlepszym strzelcem zespołu był Daniel Matysek, który zgromadził 56 trafień. Daniel był też najlepszy w klasyfikacji kanadyjskiej – 80 punktów. Najwięcej asyst w sezonie zanotował Jakob Rychlik – 33. Z kolei Marcel Cygan jako jedyny rozegrał komplet 1020 minut, był też najczęściej wybierany na najlepszego zawodnika meczu.

Oto wszyscy zawodnicy, którzy reprezentowali naszą drużynę podczas sezonu: Sebastian Schwigon (BR), Kacper Oleksowicz (BR), Marcel Cygan, Krzysztof Koźmiński, Tomasz Poliwoda, Kacper Stępień, Karol Wagner, Maksymilian Mazur, Wiktor Lustig, Dawid Grega, Alan Goldewicz, Marek Kostrz, Marcel Koc, Nikolas Drewniany, Nataniel Możdżeń, Filip Żukowski, Michał Matysek, Jakob Rychlik (C) iDaniel Matysek.

Wszystkim chłopakom w imieniu swoim i zarządu chciałbym bardzo serdecznie podziękować. Szczególne słowa uznania należą się również graczom z rocznika 2002, dla których był to ostatni rok z naszej akademii. Są nimi Alan, Dawid, Sebastian, Kuba i Daniel. Byli dla nas kluczowymi zawodnikami i w przyszłym sezonie młodsi koledzy będą musieli ich zastąpić.

Praktycznie wszyscy wymienieni zawodnicy z rocznika 2002 odchodzą do większych klubów, dlatego życzymy im dalszego rozwoju sportowego. Jednocześnie informujemy, że zawsze będą u nas mile widziani.

W przyszłym sezonie mamy nadzieję na podtrzymanie dobrej formy strzeleckiej, ale również na poprawę gry w obronie.

Już teraz mogę zaprosić wszystkich zawodników wraz z ich rodzicami na oficjalne zakończenie sezonu grup młodzieżowych Stali Osowiec w formie pikniku. Zakończenie odbędzie się w sobotę 27.06 w Osowcu na boisku. Proszę zabrać buty do gry, ponieważ przewidujemy ciekawe mecze piłkarskie.

Do zobaczenia!

Trener Damian